Тріумфом юнацької та юніорської збірних команд України завершився Чемпіонат Європи з пауерліфтингу, який проходив у чеському місті Плзень з 28 квітня по 01 травня.

За медалі найвищого ґатунку змагались українські дівчата, які у кінцевому результаті вибороли перше командне місце, обійшовши збірні Росії та Словаччини – повідомляє мiнiстерство молоді та спорту України.

Марія Полянська у ваговій категорії до 47 кг стала чемпіонкою Європи з результатом 350 кг у сумі триборства, встановивши рекорд Європи у тязі серед дівчат - 145кг.

Чемпіонський титул у вазі до 52 кг із сумою 340 кг завоювала Яворська Валерія. У цій же ваговій категорії Софія Бздир посіла п‘яту сходинку за сумою триборства, але здобула малу бронзову медаль у тязі, підкоривши 112,5 кг.

Анастасія Антонюк стала чемпіонкою Європи серед дівчат у ваговій категорії до 57 кг, оновивши рекорди України серед дівчат у тязі та сумі триборства. Анастасія зібрала повний комплект золотих нагород: у присіданні (175 кг), жимі (107,5 кг) і у тязі (160 кг). Третє місце у цій категорії виборола Аніта Колесник, в активі малі бронзові нагороди в усіх вправах.

Дар‘я Русаненко здобула європейське золото у категорії до 72 кг.

Олена Буккіна та Катерина Параскевич посіли другі місця у вагових категоріях до 63 та до 84 кг відповідно.

Серед юнаків вагової категорії до 74 кг Георгій Туник посів четверте місце з результатом 577,5 кг, але виборов малу срібну медаль у присіданні, підкоривши штангу вагою 242,5 кг.

Срібним призером чемпіонату Європи серед юнаків сьогодні став Дмитро Голіней з сумою триборства 772,5кг.

У командному заліку збірні команди України посіли другу сходинку, як серед юніорок, так і серед юніорів. Дарія Бражник, стала чемпіонкою Європи у ваговій категорії до 43 кг, з сумою триборства- 320 кг. Зіна Демян у категорії до 47 кг також піднялась на найвищу сходинку п‘єдесталу європейської першості з сумою триборства 347,5 кг. Вікторія Гурак посіла третє місце з результатом 372,5 кг.

Лучанка Юлія Осіїк стала бронзовою призеркою у ваговій категорії до 57 кг, з сумою триборства 415 кг.

Марія Шендерчук у ваговій категорії до 63 кг, відпрацювала на всі 9 спроб і теж посіла третю сходинку континентальної першості з сумою триборства 480 кг.

Руслана Краснова (м. Маріуполь) піднялась на другу сходинку п’єдесталу пошани європейської першості у ваговій категорії до 72 кг, з сумою триборства 517,5 кг.

Відразу двоє українців змагались серед юніорів вагової категорії до 59 кг. Чемпіоном Європи тут став чернівецький атлет Едгар Долгий. Спортсмен зібрав повний комплект золотих медалей показавши результати: 210 кг у присіданні, 137,5 кг у жимі та 210 в тязі. Ростислав Бабюк з Коломиї посів третю сходинку у цій категорії з сумою триборства 497,5 кг.

Драматичним виявився виступ Руслана Рузімурадова у ваговій категорії до 74 кг. Виборовши малу бронзову нагороду у присіданні, атлет тричі не зумів впоратись з початковою вагою у жимі. Євгеній Чернятін у ваговій категорії до 105 кг посів третю сходинку п‘єдесталу з результатом 777,5 кг.

Володимир Кравець здобув бронзову нагороду чемпіонату у ваговій категорії до 120 кг з сумою триборства 852,5 кг.

Віктор Голіней з Коломиї у категорії понад 120 кг не лишив жодних шансів суперникам! Він став чемпіоном Європи з сумою триборства 1020 кг та зібрав повний комплект малих золотих нагород.