Харків'янин Семен Новіков, чемпіон Європи з греко-римської боротьби, визнаний кращим спортсменом України у 2020 році за версією XSPORT.

Цього звання Семен Новіков удостоївся за перше місце на чемпіонаті Європи і третє - на індивідуальному Кубку світу, який під час пандемії став аналогом чемпіонату світу.

На Чемпіонаті Європи серед дорослих, що проходив в Римі, у ваговій категорії до 87 кілограм Семен Новіков завоював золоту медаль, дебютувавши в сутичці з угорцем Льорінзом, якого переміг з рахунком 7:1.

В 1/8 фіналу Новіков достроково переміг іспанця Гаске Фреснеду з рахунком 9:0 (для дострокової перемоги потрібен розрив в 8 балів, або утримати суперника на лопатках).

В 1/4 українець виграв турка Матехена Басара з рахунком 7:2.

У півфіналі переміг у російського спортсмена Олександра Комарова з рахунком 6:3.

На розіграші Кубка світу в Белграді 23-річний харківський борець Семен Новіков поступився росіянину Давиду Чакветадзе

Але дійшов до сутички за «бронзу» проти іранця Ахмада Нурі, впевнено вигравши сутичку за 3 місце за балами - 12:4.